Chakana barevná 10ks

Neohodnoceno
 

Přívěsek Chakana

Mix 3 barevných a 4 barevných

Prastarý a velmi důležitý artefakt z doby před Inky. Tmavě zelený serpentin z Machu Picchu, světle zelený serpentin z And, bílý vápenec z Chavínu, jaspis z oblasti Titicaca

Jedná se ochranný symbol s napojením na zářič z městečka Chavin, kde se nachází pyramida s kamenným obeliskem. Skrze menhir je přijímána kosmická léčebná a ochranná energie. Andský kříž lze nosit na těle, či ho mít v kapse nebo u postele.

Čas od času je amulet očistit v době úplňku na slunci, nebo okouřit palem santo. Při úplňku může být velmi aktivní.

Dostupnost Na dotaz (1 ks)
800 Kč
   
Kód produktu 1387
Kategorie Šperky indiánů
 

Převzato s pueblosoriginarios.com

Chakana je nejdůležitější symbol Andské kutury. Chakan je reprezentace konceptu, který má několik úrovní složitosti podle jeho použití. 

Chakana nebo také "chaka hanan" znamená most na vrchol. Je to název souhvězdí Jižního kříže a představuje syntézu andské kosmovize. Propojuje astronomii s ročními obdobími, najdete zde celý andský systém, náboženský, ale i jejich světonázor. Chakana (most nebo křížení) se objevuje na křižovatce nebo v místě přechodu čar nakreslených shora dolů - vertikálně a zleva doprava - horizontálně. Vznikají dva "posvátné prostory", které jsou vzájemně protichůdné: první, vertikální projekce, rozdělená na mužskou polovinu a ženskou polovinu; druhá, horizontální projekce, rozdělená na jednu polovinu "nebeských bytostí" a druhou polovinu "pozemských a podzemních" bytostí. Orientace shora dolů - mužské konotace a orientace zdola nahoru - ženské konotace. 

Chakana má tvar X, úhlopříčky spojují 4 rohy "domu", tj. Vesmíru. Chacana je andským symbolem propojení celku. Prostor nad vodorovnou čarou je Hanaq Pacha (svět nahoře, "horní vrstva"). Prostor pod vodorovnou čarou je Kay Pacha (tento svět). Komunikační kanály, které existují mezi těmito dvěma světy, jsou prameny, laguny, hory. 

Existuje mnoho vzájemných vztahů korespondence a komplementarity, například mezi stropem a podlahou, mezi sluncem a ohněm, mezi dnem a nocí a mezi mužem a ženou, které naznačují směr, kterým je třeba se vydat.  

Fecha aproximada Ceremonia Nombre Aymara Descripción
21.06. Gran fiesta del dios Sol Willka Hatch Laimi Es la fiesta del Sol. El año nuevo solar. Inti Raymi quechua, Machaq Mara aymara. Máximo alejamiento del sol a la tierra. Simboliza la eterna unión del Sol con el Ser humano.
01.08. Culto a la Pachamama Wilancha La ceremonia Wilancha se realiza para pedir permiso a la Pachamama (Madre Tierra) para roturar la tierra e iniciar la siembra. Según la tradición andina, la Pachamama despierta en esa época.
22.09. Solicitud de buena cosecha Auti Willka Chika Ceremonia de augurios de buena cosecha.
02.11. Veneración de los difuntos. Shakhatas y Hiwatas Ceremonia de respeto a los shakhatas y hiwatas, almas y espíritus.
22.12. Retorno del Sol Willka Kuti Medio Año. Cambio de la dirección del sol.
02.02. Bendición de los cultivos Anatas Hoy ligados a los carnavales es una fiesta agropecuaria, se bendicen los campos de cultivo que están en pleno crecimiento. También se marcan los animales nuevos.
23.03. Equinoccio de Otoño Hallu Willka Chika Es la época en que las plantas llegan a su madurez. El tiempo para empezar a probar el fruto de la cosecha. Es la fiesta de la madurez. Se inicia la introducción de las niñas y niños a la adolescencia.
03.05. Autorización para la cosecha.   Día de la Chakana. La constelación de la Cruz del Sur adquiere la forma astronómica de una cruz perfecta, en posición vertical respecto al Polo Sur. Se solicita autorización a la Pachamama para recoger los frutos.

Hmotnost 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: